8 tregjet me te famshem te Krishtlindjeve ne Europe.

Periudha e Krishlindjeve ne Europe eshte periudha me e bukur e vitit per te gjitha moshat. Rruget e pjeses me te madhe te qyteteve jane te zbukuruara me drita shumengjyreshe dhe ndjesia e pozitivitetit...

Amsterdami, qyteti i mekateve te embla!

Amsterdami eshte nje qytet qe do jua sugjeroja ta shtonit ne listen tuaj te qyteteve per te vizituar. Personalisht eshte nje nga qytetet e mi te preferuar dhe per kete krijova nje bindje edhe...

6 rregullat e artë të udhëtimeve

Kur pushojmë, heqim dorë nga rregullat e jetës së përditshme. Nuk kemi pse të vendosim alarmin e zgjimit, nuk e vrasim mendjen për hekurosjen, larjen e enëve apo gjëra të ngjashme me këto, shqetësime...

Pushime dhe aventura në çift

Ndërkohë që për disa çifte plazhet tropikale janë ideale për të pushuar, të tjerë preferojnë diçka me më shumë aventurë brenda. Nëse jeni në kërkim të aventurave në çift, konsideroni këto destinacione plot aksion,...

10 filmat që do t’ju frymëzojnë të udhëtoni

Mund t’i shihni e rishihni këta filma dhe nuk do t’ju mërziten kurrë. Asgjë tjetër nuk të ngacmon më shumë për të udhëtuar se sa një film i mirë. Të japin frymëzimin dhe motivimin...

Përdoruesit e Snapchat-it mund të udhëtojnë falas me WOW Air!

WOW Air ka prezantuar së fundi një mundësi fantastike për adhuruesit e Snapchat-it dhe udhëtimeve. Programi “Snaptraveler” i WOW Air është në kërkim të 4 personave që kanë njohuri të mira të mediave sociale,...

8 mënyra për të udhëtuar falas

Të gjithë e kemi dëgjuar shprehjen e vjetër gjërat më të mira në jetë janë falas. Por shumica e njerëzve supozojnë se ky rregull vlen vetëm për kënaqësitë e vogla të jetës si të ndjesh aromën e luleve apo të qeshësh me miqtë. Dhe sigurisht, ato janë të këndshme, por çfarë për kënaqësitë më të mëdha, si të fluturosh rreth botës? A mund ta bësh edhe këtë falas?

Si të jesh turist jo i zakonshëm

Tendencat e udhëtimeve kanë ndryshuar vitet e fundit. Mësoni si të eksploroni vende të reja pa u etiketuar si turist. Me këshillat e mëposhtme do të zbuloni qytete të panjohur dhe do të shkoni...

Destinacionet më në modë të kësaj vere

Koha ka nisur të ngrohet dhe të gjithë kemi filluar të planifikojmë pushimet. Sipas sonadazheve të bëra nga Kayak; Rio de Janiero, Brazil dhe Reykjavik, Islandë janë ndër destinacionet më në modë të kësaj...

4 vendet ku të tymosësh kanabis është plotësisht e ligjshme

Është 20 Prill dhe merret me mend se si do festojnë konsumuesit e mariuhanës. Jeni kurioz të dini se në cilat shtete kanabisi është i ligjshëm? Kolorado, SHBA Është e ligjshme për të gjithë të rriturit të përdorin marihuanë...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm