Këshilla Udhëtimi

Këshilla Udhëtimi

Këshilla si të gjeni ofertat më të mira, bileta të lira, paketa të lira pushimesh, si të udhëtoni me fëmijë, rreth sigurisë gjatë udhëtimit, çfarë duhet të dini rreth fluturimit të parë etj...

Çfarë duhet të dini nëse fluturimi juaj anullohet ose shtyhet?

Festat janë në prag dhe me ardhjen e tyre numri i pushuesve, të cilët zgjedhin të fluturojnë kryesisht drejt destinacioneve europiane, rritet. Fluksi i turistëve dhe moti i ftohtë, zakonisht sjellin si pasojë anullimin...

8 tregjet me te famshem te Krishtlindjeve ne Europe.

Periudha e Krishlindjeve ne Europe eshte periudha me e bukur e vitit per te gjitha moshat. Rruget e pjeses me te madhe te qyteteve jane te zbukuruara me drita shumengjyreshe dhe ndjesia e pozitivitetit...

Amsterdami, qyteti i mekateve te embla!

Amsterdami eshte nje qytet qe do jua sugjeroja ta shtonit ne listen tuaj te qyteteve per te vizituar. Personalisht eshte nje nga qytetet e mi te preferuar dhe per kete krijova nje bindje edhe...

Tendencat më të reja të udhëtimeve

Udhëtimet ashtu si veshjet, kanë tendencat dhe modën e tyre. Gjithmonë e më shumë udhëtarët, po distancohen nga format komode të të udhëtuarit, duke zgjedhur mënyra sa më origjinale dhe pak të vështira, për...

Destinacionet më të mira për të pushuar me fëmijët tuaj

Viti i ri ka nisur dhe është koha për të planifikuar pushimet e verës (vijnë shumë shpejt). Ne kemi bërë një listë me vendet më miqësore për të pushuar bashkë me fëmijët dhe familjen...

Jeni udhëtar i rasteve, komformistë apo kurioz?! Zbulojneni tani!

Komformisti Tipi më i zakonshëm dhe më i mërzitshëm i udhëtarit. Konformistët udhëtojnë jo për të kënaqur veten, por për t’i pëlqyer dhe për t’ju dukur interesant shoqërisë - ndoshta kënaqësia e tyre është pëlqimi...

Ja në cilat vende mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë shqiptare

Andorra Nuk duhet vizë 90 ditë Antigua and Barbuda Nuk duhet vizë 90 ditë Armenia Viza merret në kufi 120 ditë Austria Nuk duhet vizë 90 ditë në 180 ditë Bangladesh Viza merret në kufi 30 ditë Barbados Nuk duhet vizë 28 ditë Belgium Nuk...

8 gjërat që nuk ju duhen kur udhëtoni

Të marrësh valixhe të madhe kur udhëton, është bërë gjithmonë e më e shtrejntë. Prandaj, duhet të mendoheni mirë se ç’duhet të merrni me vete. Gjithsesi, në çdo rast, të udhëtosh me çantë të...

Çfarë mund të “vjedhim” në një dhomë hoteli?

Unë nuk jam hajdute. Por, kur gjej veten në komoditetin e një dhome hoteli, përpara shisheve të vogla të shampove dhe sapunëve të vegjël në forma të ndryshme, papritur kleptomania shfaqet përpara meje. Fakti...

Si të shmangni 5 zhvatjet më të mëdha gjatë pushimeve

Vendin e parë të mashtimeve (zhvatjeve) më të mëdha që na bëhen kur jemi me pushime, e zë kostoja e tërheqjes së parave jashtë vendit. Megjithatë, me pak njohuri disa nga këto mund ti...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm