5 kampet më të mirë në Shqipëri sipas Tripadvisor

Kush nuk ka fjetur të paktën njëherë në një tend ( çadër) kampi, këtë verë duhet ta bëj patjetër. Është një eksperiencë ndryshe, kushton pak dhe që ja vlen ta provosh, të paktën njëherë...

Shtëpitë më të pëlqyera në Airbnb

Airbnb ka publikuar listën e pronave të tyre më të dëshiruara në botë, përzgjedhur nga 2 milion të anketuar në 190 shtete të botës. Çuditërisht lista provoj se më pak është më shumë. Luksi...

Çfarë mund të “vjedhim” në një dhomë hoteli?

Unë nuk jam hajdute. Por, kur gjej veten në komoditetin e një dhome hoteli, përpara shisheve të vogla të shampove dhe sapunëve të vegjël në forma të ndryshme, papritur kleptomania shfaqet përpara meje. Fakti...

7 destinacionet ideale për muajin e mjaltit

Amalfi, Bali apo Maldive? Këtu janë 7 destinacionet më pëlqyera për të kaluar muajin e mjaltit. Pas stresit dhe lodhjes për përgatitjet e dasmës, në këto vende shplodhja, relaksi dhe alegria janë të garantuara....

Arkivole, makina dhe sanduiç. Shihni hotelet me shtretërit më të çuditshem ne bote.

Shtrati Sanduic, Greenwood/ Indiania. E vetmja dhome ne Grand Hotel de Kromme Raake, Eenrum/ Hollande. Kamping i brendshem, ne dhomen 121 te Hotel Fox, Kopenhagen/ Danimarke. Grand Hotel Savoia, Cortina d’Ampezzo/ Itali. Flini ne tuba betoni, ne Das...

6 hotele të pabesueshëm nën ujë

Një hotel nën ujë dikur as që mund të mendohej se do të ekzistonte, në ditët e sotme janë shumë të tillë. Janë mahnitës! Vende ku e vetmja pamje është një dritare në botën...

10 hotelet më romantik

Nuk është e veshtirë t’a kuptosh pse hotelet e mëposhtëm janë përzgjedhur si më romantikët nga përdoruesit e TripAdvisor. Shumica e tyre ofrojnë plazhe apo pishina private, ambiente romantike ku uji shkëlqen e peizazhi...

Hotelet më të mirë në Itali

  Valle D’Aosta, Miramonti / Cogne Principi di Piemonte, Piemonte / Torino Lefey Resort & SPA, Lombardia / Gargnano Adler Dolomiti SPA & Sport Resort, Trentino / Ortisei Hotel Victoria, Trieste The Gritti Palace, Veneto / Venecia Grand Hotel Miramare,...

7 hostele luksoz

Luksoz, ekonomik, të rehatshëm, plot jetë e ngjyra. Ja cilët janë; Dream Hostel & Hotel, Tampere/Finlandë Ky është nje nga të preferuarit e mi. Minimalist, me ngjyra të qeta dhe i areduar në stlilin nordik/skandinav. Shtretërit...

Brenda hotelit magjepsës prej akulli, ICEHOTEL

Duhen cdo vit rreth 30.000 ton borë dhe akull që hoteli të mund të funksionoj. Icehotel është vendosur në veri të Suedisë, në një fshat të vogël, Jukkasjärvi. I gjithë akulli që përdoret për...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm