Destinacione

Destinacione

Guidat tona të udhëtimit, të cilat janë të kuruara nga editorët e Vela Trael Blog dhe një rrjet korrespondentësh vendas, përfshijnë hotelet më të mira, restorante, dyqane, bare, dhe aktivitete në destinacionet më të mira. Shfletoni blogun tonë për këshilla udhëtimi inteligjente që do ju bëjnë të ndiheni si vendas menjëherë.

Keni menduar ndonjëherë të vizitoni Japoninë?

Nëse ndonjëherë do t'ju jepet mundësia të vizitoni Japoninë, mos e mendoni dy herë, bëjeni! Provoni e shihni gjithcka Japonia ofron; merrni trenin Shinkansen, vizitoni muzeun e Star Wars, provoni tualetet me muzikë moderne, këndoni...

Hotelet më të mirë në Itali

  Valle D’Aosta, Miramonti / Cogne Principi di Piemonte, Piemonte / Torino Lefey Resort & SPA, Lombardia / Gargnano Adler Dolomiti SPA & Sport Resort, Trentino / Ortisei Hotel Victoria, Trieste The Gritti Palace, Veneto / Venecia Grand Hotel Miramare,...

Ishujt me interesant ne Europe!

Nga lartesite e bregdetit Skocez tek plazhet e bardhe e verbues te Greqise. Ju cilin do te zgjidhni? Ishulli Skye, Skoci   Ishulli Arran, Skoci Milos, Greqi Kefalonia, Greqi Santorini, Greqi Paros, Greqi Ios, Greqi Capri, Itali Lampedusa, Itali Ischia, Itali La Maddelena, Itali Tenerife, Spanje  

Qytetet më të bukur për të festuar Pashkët

Jeni duke menduar se ku do ti kaloni pushimet e Pashkëve? Ne po u’a bëjmë më të lehtë. Kemi përzgjedhur destinacionet më terheqëse për një fundjavë pranverore. Hidhini një sy! Lisbonë, Portugali Duket sikur Lisbona...

Brenda hotelit magjepsës prej akulli, ICEHOTEL

Duhen cdo vit rreth 30.000 ton borë dhe akull që hoteli të mund të funksionoj. Icehotel është vendosur në veri të Suedisë, në një fshat të vogël, Jukkasjärvi. I gjithë akulli që përdoret për...

Ne sugjerojmë Kopenhagen!

Është kthyer së fundi në një nga destinacionet më të preferuara, jo vetëm për nordikët, por për të gjithë qytetarët anë e mbanë globit. Nuk është një qytet që bërtet, por njerëzit e këndshëm,...

5 kryeqytetet më të vegjël në Europë

Mund të keni vizituar kryeqyetet më të mëdhenj në Europë; Parisin apo Romën, sigurisht meritojnë të vizitohen. Por e dini se cilët janë kryeqyetet më të vegjël? Janë më pak të famshëm, por ofrojnë...

6 vende që duhet të shihni në Amsterdam

Shpesh truristet kur vizitojne Amsterdamin, harrojne atraksionet e tjera dhe fiksohen pas marjuanes, apo rruges me drita te kuqe. Nese po mendoni te shkoni ne Amsterdam nuk duhet te lini pa pare keto vende. 1....

6 ishuj të vegjël italian ku mund të arratiseni

Kemi dëgjuar e lexuar kaq shumë për madhështinë  e qytetetve italiane , Roma, Venecia, Milano apo Firence, por jo dhe aq për ishujt e vegjël italian. Ata mund të jene pak të njohur, por...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm