Azi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

8 fakte interesante për Stambollin

Për më shumë se 1500 vjet Stambolli ka qënë një nga qytetet më të rëndësishëm në botë dhe vazhdon të jetë edhe sot. Stambolli tërheq çdo vit një numër të lartë turistësh nga e...

Rruga e qiellit në Singapor

Skyway ( rruga e qiellit) në Singapor është një ndër atraksionet më të reja në botë dhe ndër më të vizituarit. Rreth 25 milion turistë e vizitojnë çdo vit. Bulevardi është 128 metra i...

Guidë: Një fundjavë në Dubai

Dubai është ndryshe nga çdo qytet tjetër. Metropoli që ka njohur zhvillimin më të shpejtë në botë, është kthyer në një qendër të rëndësishme biznesi dhe në një destinacion të parezistueshëm futuristik. Ndërtimet e habitshme...

Pushime në Turqi

Shumë pak vende në botë mund të të ofrojnë çfarë Turqia ofron. Këtë verë hipini avionit dhe zbuloni destinacionet e pabesueshëm të Turqisë. Nga brigjet e virgjër tek pazaret e zhurmshëm, të gjithë mund...

5 vende që duhet të vizitoni në Stamboll

Vendodhja strategjike e Stambollit, mes Europës dhe Azisë, e ka bërë të jetë një nga qytetet më të rëndësishëm të historisë. Lista e atraksioneve është shumë e gjatë, prandaj po veçojmë disa për ta...

Vendet më të bukur në Azinë Juglindore

Nuk është vetëm aparenca që e bën një vend të bukur. Shpesh, turistët përmendin njerëzit si gjënë më të bukur rreth një vendi apo kulture. Në Azinë Juglindore nuk ka asnjë dyshim që e...

17 ngjyrat e Indisë

Nuk është aspak çudi që shumë turistë e fotografë tërhiqen gjithmonë e më shumë nga India. Peizazhe unike, shumëllojshmëri dritash edhe ngjyrash. Shihni fotot. Dekoracione në Tempull. Bhuj, Gujart Mëngjes në Taj Mahal. Agra, Uttar Pradesh Rituali...

10 vende që duhet të shihni në Dubai!

Burj Khalifa Dubai Mall Dubai i vjetër Aquaventure Burj Al Arab Ski Dubai Dubai Marina Shkretëtira Ishulli Palm Shatërvani (Burj Khalifa)

Keni menduar ndonjëherë të vizitoni Japoninë?

Nëse ndonjëherë do t'ju jepet mundësia të vizitoni Japoninë, mos e mendoni dy herë, bëjeni! Provoni e shihni gjithcka Japonia ofron; merrni trenin Shinkansen, vizitoni muzeun e Star Wars, provoni tualetet me muzikë moderne, këndoni...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm