Destinacione

Destinacione

Guidat tona të udhëtimit, të cilat janë të kuruara nga editorët e Vela Trael Blog dhe një rrjet korrespondentësh vendas, përfshijnë hotelet më të mira, restorante, dyqane, bare, dhe aktivitete në destinacionet më të mira. Shfletoni blogun tonë për këshilla udhëtimi inteligjente që do ju bëjnë të ndiheni si vendas menjëherë.

Brenda hotelit magjepsës prej akulli, ICEHOTEL

Duhen cdo vit rreth 30.000 ton borë dhe akull që hoteli të mund të funksionoj. Icehotel është vendosur në veri të Suedisë, në një fshat të vogël, Jukkasjärvi. I gjithë akulli që përdoret për...

Guidë në Çeki: 8 gjërat që duhet të bëni

Vendi krenohet me qytetet e mëdha historike dhe monumetet arkitekturore. Ne kemi përzgjedhur disa nga vendet dhe aktivitetet më intersante që mund të bëni në Çeki, një nga destinacionet turistike më të vizituara në...

Europa vs. Bota

Nga ishujt përrallor te vullkanet aktiv - nuk duhet të udhëtoni gjysmën e botës për të plotësuar listën tuaj të udhëtimeve. Në fakt, nuk i japim vlerën që ka Europës tonë të vogël. Në...
video

Firence : Kryeqyteti i arkitekturës, ushqimit, verës dhe modës

Mund ta vizitoni disa herë dhe përsëri nuk do t'i shihni të gjitha. Çuditërisht aq i vogël sa është, Firence, qendra e provincës së Toskanës shquhet për disa nga atraksionet më të njohura dhe...

Qyteti blu i Marokut

Chefchaouen është një qytet mesjetar në Veri të Marokut. Prej 20 vjetësh qyteti i harruar nisi të ngjyrosej në blu. Ende nuk dihet arsyeja e vërtetë; disa mendojnë se bluja për myslymanët dhe hebrenjtë...

9 gjëra që mund të bëni në Romë

Sigurohuni të merrni kohën e mjaftueshme për të shijuar jetën e ëmbël dhe gjithçka tjetër Roma ofron. Nga turet historike, tek pazari i të Dielës në tregun e Porta Portese. Në këtë qytet nuk...

Amsterdami, qyteti i mekateve te embla!

Amsterdami eshte nje qytet qe do jua sugjeroja ta shtonit ne listen tuaj te qyteteve per te vizituar. Personalisht eshte nje nga qytetet e mi te preferuar dhe per kete krijova nje bindje edhe...

Guidë: Një fundjavë në Dubai

Dubai është ndryshe nga çdo qytet tjetër. Metropoli që ka njohur zhvillimin më të shpejtë në botë, është kthyer në një qendër të rëndësishme biznesi dhe në një destinacion të parezistueshëm futuristik. Ndërtimet e habitshme...

6 destinacionet më pak të kushtueshme në Europë

Pragë, Çeki Budapest, Hungari Lisbonë, Portugali Stamboll, Turqi Krakow, Poloni Valencia, Spanjë

Vendet më të bukur në Azinë Juglindore

Nuk është vetëm aparenca që e bën një vend të bukur. Shpesh, turistët përmendin njerëzit si gjënë më të bukur rreth një vendi apo kulture. Në Azinë Juglindore nuk ka asnjë dyshim që e...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm