Destinacione

Destinacione

Guidat tona të udhëtimit, të cilat janë të kuruara nga editorët e Vela Trael Blog dhe një rrjet korrespondentësh vendas, përfshijnë hotelet më të mira, restorante, dyqane, bare, dhe aktivitete në destinacionet më të mira. Shfletoni blogun tonë për këshilla udhëtimi inteligjente që do ju bëjnë të ndiheni si vendas menjëherë.

8 tregjet me te famshem te Krishtlindjeve ne Europe.

Periudha e Krishlindjeve ne Europe eshte periudha me e bukur e vitit per te gjitha moshat. Rruget e pjeses me te madhe te qyteteve jane te zbukuruara me drita shumengjyreshe dhe ndjesia e pozitivitetit...

Pse Göteborg është qyteti europian i radhës ku duhet të pushoni?

Göteborg është qyteti i dytë më i madh në Suedi dhe qyteti me portin më të madh në Skandinavi. Edhe pse nga emri që mban, të jep përshtypjen se mund të jetë qytet i...

Amsterdami, qyteti i mekateve te embla!

Amsterdami eshte nje qytet qe do jua sugjeroja ta shtonit ne listen tuaj te qyteteve per te vizituar. Personalisht eshte nje nga qytetet e mi te preferuar dhe per kete krijova nje bindje edhe...

Szimpla Kert, kopshti magjik qe s’duhet ta humbisni gjate vizites tuaj ne Budapest!

Nje vizite ne kryeqytetin e Hungarise nuk quhet e plote pa nje pije (ose me shume) ne nje nga vendet me unike te qytetit, ndoshta jo vetem te Budapestit por kjo ju ngelet juve...
video

Budapesti, qyteti i 1001 sekreteve

Budapesti është një qytet i mbushur me surpriza, me qendrën e tij gjithë jetë, parqet e bukur, lumin madhështor, kishat e shumta dhe spa-të e famshme. Një nga qytetet më ngacmues në botë, Budapesti...

Ja çfarë duhet të dini për kampin e Auschwitz-it

I vendosur në afërsi të qytetit industrial të Osviecim në Poloninë jugore (në një pjesë të vendit që ishte përvetësuar nga Gjermania në fillim të Luftës së Dytë Botërore), Auschwitz (lex. Aushvic) ishte në...

Është Valleta qyteti më i nënvlerësuar në Europë?

Valleta, kryeqyteti Maltez, ka qënë larg vëmendjes së turistëve. Qyteti i shekullit të 16-të ka ruajtur shumë mirë gjurmët e arkitekturës mesjetare, ndërtesat karakteritike të kësaj periudhe të drejtuara nga deti Mesdhe dhe rrugët...
video

Firence : Kryeqyteti i arkitekturës, ushqimit, verës dhe modës

Mund ta vizitoni disa herë dhe përsëri nuk do t'i shihni të gjitha. Çuditërisht aq i vogël sa është, Firence, qendra e provincës së Toskanës shquhet për disa nga atraksionet më të njohura dhe...

5 fakte interesante për Berlinin

Sapo përmendet Berlini, direkt të vjen në mendje "Rënia e murit të Berlinit". Por përveç murit të Berlinit, ka disa fakte të tjera shumë interesante rreth tij që pak njerëz i dinë. Më poshte...

Destinacionet më të mira për të pushuar me fëmijët tuaj

Viti i ri ka nisur dhe është koha për të planifikuar pushimet e verës (vijnë shumë shpejt). Ne kemi bërë një listë me vendet më miqësore për të pushuar bashkë me fëmijët dhe familjen...

Postimet e fundit

Artikull i rastësishëm