Sigurohuni të merrni kohën e mjaftueshme për të shijuar jetën e ëmbël dhe gjithçka tjetër Roma ofron. Nga turet historike, tek pazari i të Dielës në tregun e Porta Portese. Në këtë qytet nuk mbarojnë kurrë gjërat për të parë e bërë. Hidhni një monedhë në Fontana di Trevi, ndoshta fati ju ndihmon të ktheheni përsëri në qytetin e “Përjetësisë”, të paktën legjenda kështu thotë.

Fontana di Trevi

fontana-di-trevi-rome-001

Bazilika e Shën Pjetrit

Basilica-di-San-Pietro-in-Vaticano-1_1

Koloseu

Colosseum-1

Muzeu i Vatikanit

vatican-museum

Sheshi Navona

FCO Rome - Piazza Navona with Berninis masterpiece Fontana dei Quattro Fiumi fountain 03 3008x2000

Porta Portese

Porta+Portese+Mirrors1

Trastevere

A-roadside-cafe-in-Trastevere-Rome

Rruga Appia Antica

6754635845_f567d9c52e_b

Sheshi i Spanjës

126056

Lini një Përgjigje