Luksoz, ekonomik, të rehatshëm, plot jetë e ngjyra. Ja cilët janë;

Dream Hostel & Hotel, Tampere/Finlandë

Ky është nje nga të preferuarit e mi. Minimalist, me ngjyra të qeta dhe i areduar në stlilin nordik/skandinav.

032_IMG24132 032_IMG24100

Shtretërit tek kushtojnë 19 €, dopio 52 €

032_IMG23944

Kingkong Hostel, Roterdam/Hollandë

Nga një dyqan tatuazhesh, në një kazino ilegale, e sëfundi një hostel shumë intersant. Kingkonh Hostel hapi dyert në Janar të këtij viti.

photo-1-7-1024x764

Shtretërit tek kushtojnë 15 £, dopio 40 £

photo-4-4-1024x764

Miss Sophie’s, Pragë/Çeki

I vendosur në zemër të Pragës, me një arkitekturë interesante e shumë të ngrohtë, Miss Sophie është padyshim një nga hostelet më të bukur në Çeki.

71A0440-1024x682

Shtretërit tek kushtojnë 8 £, dopio ose dhomat për 2 persona 50 £

71A03801-1024x682

Mosaic House Hostel, Pragë/Çeki

Një tjetër aletrnativë në Pragë është pikërisht Mosaic House Hostel. I sapo ndërtuar dhe shumë ekonomik, ky hostel është zgjedhja e duhur.

IMG_0371-1024x768

Shtetërit tek fillojnë nga 10 € -15 € (në varësi të sezonit)

IMG_0395-1024x768

Ekomama, Amsterdam/Hollandë

Ekomama është hostel ekologjik dhe luksoz në të njëjtën kohë. Ekomama dhuron 1 € për çdo natë që ju qëndroni aty, në ndihmë të fëmijëve në Guatemala. Kjo sipërmarrje synon edukimin e tyre.

Slaapkamer_MG_2267-1024x686

Shtretërit tek kushtojnë 19 £, dopio 66 £

Slaapzaal_MG_3060-2-1024x682

Slo Living Hostel, Lion/Francë

Franca ta shpif, kur vjen puna në gjetjen e një hosteli të mirë. Slo Living Hostel jo. Është një hostel luksoz, intim dhe me shtretër shumë të rehatshëm. Ndodhet në qendër të Lionit.

61cd5d9490da380c0311abba0d05b708

Shtretërit tek kushtojnë 25 €, dopio 75 €

b5be256f71ca1db12496aebf6e138877

Franz Ferdinand Hostel, Sarajevë/Bosnje

Ky është një hostel unik. Në çdo pjesë të tij tregon historinë e vrasjes së Dukës Franz Ferdinand në Sarajevë. Shumë turistë zgjedhin të qëndrojnë këtu vetëm për të mësuar historinë.

21-1024x682

Shtretërit tek kushtojnë 10 €, dopio 32 €

205-1024x682

 

 

1 KOMENT

Lini një Përgjigje