Këto janë 4 vendet që duhet të shihni në Kosovë

Kosova ka 1001 arsye për t'u vizituar; është e pasur me bukuri natyrore, histori, çmimet janë të lira, njerëzit janë shumë miqësor dhe mbi...

Tendencat më të reja të udhëtimeve

Udhëtimet ashtu si veshjet, kanë tendencat dhe modën e tyre. Gjithmonë e më shumë udhëtarët, po distancohen nga format komode të të udhëtuarit, duke...

4 vendet ku të tymosësh kanabis është plotësisht e ligjshme

Është 20 Prill dhe merret me mend se si do festojnë konsumuesit e mariuhanës. Jeni kurioz të dini se në cilat shtete kanabisi është i ligjshëm? Kolorado,...

Donim t’i tregonim botën djalit tonë 4 vjeçar, kështu që udhëtuam...

Në verën e 2015-tës, unë, e dashura ime Oana dhe djali jonë 4 vjeçar, Vladimiri, udhëtuam për 4 muaj rreth Europës, nëpër 41 shtete...

Eksperienca dhe udhëtime që do t’ju ndryshojnë jetën!

Jam e bindur se të udhëtuarit e pasuron dhe e ndryshon jetën tonë. Nuk jam duke folur për pushimet 2 javore, ku kalojmë kohë...

Arkivole, makina dhe sanduiç. Shihni hotelet me shtretërit më të çuditshem...

Shtrati Sanduic, Greenwood/ Indiania. E vetmja dhome ne Grand Hotel de Kromme Raake, Eenrum/ Hollande. Kamping i brendshem, ne dhomen 121 te Hotel Fox, Kopenhagen/ Danimarke. Grand...

Te fundit nga blogu